Wyjazd do Austrii w góry

Wyjazd do Austrii w góry

Myśląc o Austrii mamy przed oczami Wiedeń lub piękne i majestatyczne góry. Patrząc na piękne widoki możemy śmiało stwierdzić, że warto chociaż raz zobaczyć zachwycające lodowce na własne oczy. Z całą pewnością taka wycieczka pozostanie w pamięci na długi czas i będzie świetną okazją do poznania nowego kawałka świata. Który kierunek warto obrać oraz jak wygląda transport osób do Austrii w góry? Wszystkie informacje znajdziesz poniżej!

Góry w Austrii – Co musisz wiedzieć?

Austria to bez wątpienia raj dla miłośników alpinizmu. Austriackie Alpy zajmują ponad dwie trzecie terytorium kraju. Same Alpy to najwyższe i najdłuższe góry w Europie! Natomiast Tyrol jest znany jako serce austriackich Alp i może być uważany za centrum austriackiej turystyki górskiej. Dodatkowo, większość szczytów górskich w Austrii znajduje się powyżej 3000 metrów nad

Wyjazd do Austrii w góry
Wyjazd do Austrii w góry

poziomem morza. Właśnie dlatego wędrując w Alpy warto się odpowiednio przygotować. Zaliczamy do tego między innymi zabranie o odpowiedniego sprzętu, przewodników czy też ciepłych ubrań. Fani narciarstwa nie mogą także zapomnieć o nartach lub snowboardzie. Taki bagaż będzie podstawą!

Transport osób do Austrii

Sprzęt narciarski oraz reszta bagażu zajmują razem naprawdę dużo miejsca. Warto więc zadbać o odpowiedni transport osób do Austrii w góry. Wybór dobrej firmy transportowej będzie więc w tym przypadku priorytetem. Korzystając z usług najlepszych przedsiębiorstw otrzymasz gwarancję bezpieczeństwa i komfortu. Całą podróż będziesz mógł zaplanować zgodnie z własnymi preferencjami, bez dopasowywania się do sztywnych rozkładów jazdy wielkich przewoźników. Warto więc wybrać taki transport osób do Austrii, który wyjdzie naprzeciw Twoim oczekiwaniom!

Co zobaczyć w austriackich Alpach?

Na szczególną uwagę zasługuje miasteczko Hallstatt. Często mówi się, że to najpiękniejsze miasto w Austrii. Jako miasto górskie jest położone nad malowniczymi jeziorami i otoczone górami. Kolorowe domy, kawiarnie i restauracje uzupełniają scenerię i sprawiają, że poczujesz się jak w bajce. Wybierając się w te rejony nie można także zapomnieć o Innsbrucku! Jest on stolicą Tyrolu, choć czasami nazywany jest stolicą Alp. Znajdziesz tam Zamek Ambra i Zamek Cesarski. Jednocześni nie można zapomnieć o zapierających dech w piersiach widokach, które są wręcz niezapomniane! Na koniec chcemy również zachęcić do wizyty nad jeziorem Achensee. Teren wokół akwenu obfituje w ścieżki rowerowe i piesze. Dzięki temu piękne obrazy Alp będziesz mógł podziwiać z różnych perspektyw. Czystość wody zachwyca i hipnotyzuje. To bez wątpienia miejsce warte odwiedzin!

Austriackie Alpy zachwycają pięknem i różnymi atrakcjami. Każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy sportu będą mogli wybrać się na szlaki górskie lub rowerowe. Natomiast osoby uwielbiające odpoczynek bez problemu odnajdą się w mniejszych miejscowościach z przepięknymi widokami na majestatyczne szczyty. Jeżeli więc zastanawiasz się nad taką wycieczką, nie zwlekaj! Wyjazd do Austrii w góry z całą pewnością przyniesie same najlepsze przeżycia i wspomnienia. A to przecież warto kolekcjonować!