Co warto zobaczyć w Wiedniu

Co warto zobaczyć w Wiedniu. Poznaj miasto, w którym z nowoczesnością sąsiaduje historia pisana językami narodów całego świata. Mozart, Beethoven, Schubert Strauss – najwięksi kompozytorzy tworzyli właśnie w Wiedniu.

Tu urodził się Józef Poniatowski; tu Metastasio stał się nadwornym poetą; tu mieszka amerykański pisarz Jonathan Carroll. Leżący na powierzchni 415 km² i liczący 1,8 mln mieszkańców Wiedeń to jedno z najchętniej odwiedzanych miast na kontynencie.

Znajdują się w nim zabytki reprezentujące wszystkie główne style architektoniczne. To także kolebka współczesnej nauki, gdzie powstał pierwszy w historii krajów germańskich uniwersytet. Dziś Wiedeń widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Turyści przyjeżdżają tu nie tylko, aby zetknąć się z historią, ale również dla lokalnej sceny muzycznej, licznych galerii sztuki, a także wysmakowanej kuchni.

W pięknych pałacach, kapiących od złota monumentach otoczonych pięknymi parkami znajdziecie najprawdziwsze skarby. Obrazami Rembrandta, Dürera, Klimta, Boscha i Bruegla, impresjonistów, postmodernistów i Starych Mistrzów, można się zachwycać w licznych wiedeńskich muzeach: Kunsthistorisches Museum, Albertina, Belvedere, Leopold Museum, MAK, MUMOK i ponad setce innych. Zajrzyjmy do środka:

W Wiedniu muzea żyją!

Ciekawym przykładem jest MuseumsQuartier (MQ). Tutaj wiekowe mury cesarskich stajni stoją ramię w ramię z nowoczesnymi budynkami m. in. Leopold Muzeum czy MUMOK. Ponad 60 instytucji kulturalnych na 90.000 m² pełnych dzisiejszej i „jutrzejszej” architektury, designu, sztuki, tańca i performance.

Zachęcam do ekskluzywnej wycieczki po schodach do Klimta – wyjątkowa platforma widokowa umożliwia obejrzenie fresków, które do tej pory mogły cieszyć jedynie dalekowidzów.

Gdzie odpocząć na chwile w Wiedniu

Zielony Wiedeń – Odpoczynek na łonie natury w mieście? W Wiedniu to możliwe. Ponad 50% powierzchni to soczysta zieleń.

Oprócz przepięknych starych parków warto zapuścić się do puszczy Wienerwald, która zaprasza do wędrówek miejskimi trasami naszpikowanymi punktami widokowymi, kapliczkami i typowymi gospodami ze swojską kuchnią.

Z malowniczego Kahlenbergu wodzimy wzrokiem ponad skąpanym w zieleni Dunajem i… – niektóre wzgórza wydają się podejrzanie „uczesane”. To winnice nadają im takiego charakteru. Wiedeńskie wino można degustować w pobliskich winiarniach – słynny

Miejsce warte odwiedzenie w Wiedniu

Wiedeń: Pałac Schönbrunn – bez kolejki z przewodnikiem Od powozów konnych po muzykę klasyczną – Wiedeń oferuje wiele atrakcji, ale pałac Schönbrunn jest pozycją obowiązkową.

Odwiedź dawny pałac cesarski i jego niesamowite pokoje stanowe z przewodnikiem i zobacz po drodze najważniejsze atrakcje miasta, w tym Wiedeńską Operę Narodową, Pałac Hofburg, teatr Burgtheater i ratusz!

„Kup bilet i zwiedzaj Wiedeń i pałac Schönbrunn na pokładzie nowoczesnego autobusu z przewodnikiem.” W 1996 roku ogrody pałacu zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a już od 1779 roku są otwarte dla wiedeńskiej publiczności. Od powozów konnych po muzykę klasyczną – Wiedeń oferuje wiele atrakcji, ale pałac Schönbrunn jest pozycją obowiązkową. Odwiedź dawny pałac cesarski i jego niesamowite pokoje stanowe z przewodnikiem i zobacz po drodze najważniejsze atrakcje miasta, w tym Wiedeńską Operę Narodową, Pałac Hofburg, teatr Burgtheater i ratusz!

Skarbiec Cesarski w Wiedniu. W najstarszej części Pałacu Cesarskiego Hofburg czeka na Ciebie imponujący skarbiec. Skarby były gromadzone przez 800 lat przez Habsburgów. W pałacu znajdują się: klejnoty, korony, berła, jabłka królewskie i regalia . Przedmioty te oszałamiają nie tylko swoim pięknem, ale są też ważne historycznie. W rzeczywistości spoczywa tutaj prawdziwa Cesarska Korona Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Oprócz doczesnych pamiątek po królach, królowych i cesarzach, znajduje się tutaj także kolekcja kościelna, w której znajdują się relikwie przypisane różnym świętym.

Muzeum Leopoldów w Wiedniu.  Muzeum mieści jedną z najważniejszych kolekcji sztuki austriackiej początku XX wieku. Zapaleni kolekcjonerzy sztuki Rudolf i Elisabeth Leopold zgromadzili ponad 5000 eksponatów w ciągu pięciu dekad. W bogatej kolekcji muzeum na popularnym MuseumsQuartier znajdują się tacy artyści jak Egon Schiele, Gustav Klimt, Oskar Kokoschka i Richard Gerstl. Kolekcja została zebrana w 1994., a w 2001 roku muzeum otworzyło swoje podwoje dla publiczności. Gustav Klimt, wybitny artysta epoki secesji, to kolejny prekursor nowoczesnego malarstwa austriackiego, którego dzieła oglądać można w muzeum. Ponadto w Muzeum Leopoldów zobaczyć można obrazy, grafiki i rzeźby z XIX i XX wieku, w tym drogocenne secesyjne rzemiosło artystyczne i oryginalne sprzęty domowe z Wiedeńskich Warsztatów.

Dom Mozarta w Wiedniu. Kup bilet w 5 minut i zwiedzaj jedyne zachowane wiedeńskie mieszkanie Mozarta, w którym żył i którym skomponował więcej utworów niż w jakimkolwiek innym miejscu. Zobacz wszystkie trzy piętra jedynego zachowanego mieszkania w Wiedniu, w którym mieszkał Mozart Poznaj lepiej czasy, w których żył słynny kompozytor i zobacz, gdzie napisał swoją słynną na całym świecie operę „Wesele Figara” i trzy z sześciu kwartetów Haydna Poznaj wiele ciekawych faktów dzięki bezpłatnemu przewodnikowi audio i zobacz co roku zmieniające się wystawy

Galeria Albertina – bilet wstępu Galeria Albertina znajduje się w największym pałacu mieszkalnym Habsburgów. Można w niej obejrzeć największą i najcenniejszą kolekcję obrazów i grafik na świecie. Zając polny” Dürera oraz cykl szkiców Klimta do portretów kobiet. Nowa wystawa prezentuje arcydzieła modernizmu, tym samym budując most od Moneta przez Picassa do Baselitza. Albertina, największy pałac mieszkalny Habsburgów, wyrasta na południowym skraju Hofburga na ostatniej zachowanej baszcie wiedeńskiej.

Podziwiaj jedną z najważniejszych kolekcji graficznych na świecie, mieszczącą się we wspaniałym dawnym pałacu mieszkalnym Habsburgów. Zobacz słynne dzieła Moneta, Renoira, Chagalla, Miro, Magritte’a, Muncha, Picassa i wielu innych, w samym sercu Wiednia. Podziwiaj stałą wystawę, Batliner Collection, uważaną za jedną z najbardziej cenionych kolekcji sztuki współczesnej w Europie.

Jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem do Wiednia, zapraszamy do skorzystania z naszych usług transportowych.